Prosinec 2008

Charakteristika: Harry Potter

8. prosince 2008 v 19:34 | Hana Krumpochová
OSNOVA:
  1. Úvod
  2. Vzhled
  3. Vlastnosti
  4. Kámen mudrců
  5. Špatné vlastnosti
  6. Závěr

Harry Potter je hlavní hrdina z knihy od anglické spisovatelky J.K.Rowlingové, která se díky této knize proslavila po celém světě. Spisovatelka napsala již šest dílů a v každém Harry potvrzuje, že je obětavý, milý, přátelský a v každém díle něco velkého dokáže.
Harry je malý a hubený chlapec se zářivě modrýma oči. Má černé vlasy a nosí kulaté brýle. Na čele má jizvu připomínající blesk, která mu zůstala jako smutná památka po události, kdy zlý čaroděj jménem Voldemort zabil jeho rodiče.

Statečnost a kamarádství prokázal mimo jiné tehdy, když šli se svými přáteli zachránit kámen mudrců. Kámen chtěl získat profesor Quirrell, který posluhoval zlému kouzelníkovi, jenž zabil Harryho rodiče a Harryho chtěl zabít také. Kámen mudrců byl dobře chráněn, takže Harry a jeho přátelé museli překonat spoustu nástrah, při kterých museli použít všechny své dovednosti. Harrymu se hodilo, že byl rychlý a bystrý. Jeho kamarádka Hermiona zase použila svou chladnou logiku a Ron zkušenost v hraní kouzelnických šachů. Právě při jejich hraní musel Harry nechat svého kamaráda Rona na jedné figurce, kterou ovládal, aby se dostal blíž ke Kameni mudrců, což pro něj nebylo vůbec jednoduché.
Ale nejenom při tomto dobrodružství se prokázalo Harryho kamarádství a obětavost.
Abyste si nemysleli, že Harry má jenom samé dobré vlastnosti, tak vás aspoň trochu vyvedu z omylu. Mezi nejhorší vlastnosti patří jeho neustálé porušování školního řádu, chození pozdě do hodin a neučení se. Za toto dostal již hodně trestů, nejvíc od učitele lektvarů Snapea, se kterým se navzájem nesnáší.
No a je tady závěr. Jak jste si jistě mohli udělat obrázek, Harry je milý, přátelský, obětavý, ale má i pár špatných vlastností. Já bych ho jako kamaráda určitě brala. A co vy?